Partners

Czwartek 22.02.2018

Witamy w EduPage!

Drodzy Uczniowie,

na tej stronie będziecie mogli przejrzeć swoje plany lekcji, zmiany w zastępstwach, a także zapoznać się z innymi, bieżącymi informacjami. Mamy nadzieję, że strona przypadnie Wam do gustu i okaże się przydatna.

Małopolski Konkurs z fizyki

Zebranie z rodzicami!

W najbliższy czwartek tj 11 stycznia 2018 roku zapraszamy na wywiadówkę. Porządek zebrań:

• Klasy 0-3 sp o godzinie 16.30.
  • Trójki klasowe o godzinie 17.00.
  • Klasy 4-7 sp oraz klasy gimnazjalne o godzinie 17.30.

.

• Jasełkowe widowisko w Nowej Górze

Mieszkańcy Nowej Góry i okolic nie wyobrażają sobie Świąt Bożego Narodzenia                bez tradycyjnych jasełek, dlatego nauczyciele i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Nowej Górze -  wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom -  i w tym roku w nowogórskiej sali KOK –  u zorganizowali jasełka. Ze względu na bardzo liczną widownię, jasełka wystawiono w sobotę    20 stycznia oraz w niedzielę 21 stycznia br. I w jednym, i w drugi dniu sala pękała w szwach. Bo któż nie chciałby zobaczyć dyrektora szkoły – p. Mirosława Pudlika w roli diabła? Czy księdza Józefa Piotrowicza  w roli kanclerza Heroda? To oczywiście tylko nieliczni artyści,                  gdyż w przedstawieniu wzięło udział dziesięciu nauczycieli i dziesięciu rodziców.

• 21.12.2017

13 grudnia odbył się III Gminny Konkurs Informatyczny. Wzięło w nim udział 96 uczniów ze szkół podstawowych naszej gminy. Konkurs odbywał się online i miał formę testu, który zawierał pytania otwarte i zamknięte. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów klasy VII: Julia Cyran, Ania Rogozik, Klaudia Skowrońska, Jagoda Wasiak, Kamila Kramarz, Maciej Ślusarczyk i Kacper Zajega. Osiągnęli oni wysokie wyniki. Jako szkoła zajęli drugie miejsce. Indywidualnie Kacper Zajega zajął 3 miejsce a Maciej Ślusarczyk był szósty. 20 grudnia w szkole podstawowej w Woli Filipowskiej z rąk przewodniczącego Adama Godynia i radnej pani Maciejowskiej w/w chłopcy odebrali nagrody. Gratulujemy serdecznie!!!

• Nasz malutki, skromny Nowogórski Kiermasz Świąteczny dobiegł końca. Ze stołów zniknęło dosłownie wszystko, do ostatniej igiełkiKiermasz Świąteczny - Obrazek 1Kiermasz Świąteczny - Obrazek 2

Dziękujemy Wszystkim którzy brali czynny udział w organizacji i sprzedaży, rodzicom i uczniom za pyszne ciasta i ozdoby oraz odwiedzającym nasz Kiermasz. W tym roku udało się zebrać 1570 zł! Macie Wielkie Serca :)

Wszystkim życzymy białych Świąt Bożego Narodzenia, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnych niespodziewanych prezentów. Świąt dających radość i odpoczynek, oraz nadzieję na Nowy Rok, żeby był jeszcze lepszy niż ten, który właśnie przemija!!!

• W szkole podstawowej też osiągnięliśmy sukces za sprawą Macieja Ślusarczyka z klasy VII, który dostał się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego. BRAWO!!! Trzymamy kciuki w etapie rejonowym.

• 19.12.2017

Kolejny sukces w naszej szkole. Tym razem dziewczyna, Anna Janowicz uczennica klasy III a gimnazjum zakwalifikowała się do etapu rejonowego Małopolskiego konkursu z Języka Niemieckiego. Gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów.

• Uczennice klas drugich gimnazjum uczestniczą aktywnie w Programie "ZDROWA JA"

Program prowadzony przez Instytut Matki i Dziecka - Zakład Zdrowia Dzieci i Młodzieży.

Poniżej mogą Państwo zobaczyć piramidę aktywności młodzieży oraz dzieci - warto się z nią zapoznać, aby wiedzieć jakie aktywności są dla Państwa pociech najbardziej rozwijające.

ZDROWA JA - Obrazek 1          ZDROWA JA - Obrazek 2

Piramida Aktywnosci Fizycznej - Dzieci.pdf

Piramida Aktywnosci Fizyczej - Mlodziez.pdf

• 14.12.2017

Jakub Zajega do sukcesu z fizyki dołożył sukces z matematyki. Uczeń klasy III a awansował do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Matemtycznego. Gratulacje podwójne i życzymy awansów na kolejne szczeble konkursów.

• 05.12.2017

Kolejny konkurs i kolejny sukces, tym razem GRATULACJE dla Jakuba Zajegi z klasy III a gimnazjum, który dostał się do drugiego (rejonowego) etapu Małopolskiego Konkursu z Fizyki.
    Życzymy sukcesu!
    .

• 01.12.2017

Miło nam poinformować, że uczeń klasy III b gimnazjum
    Piotr Kot zakwalifikował się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Chemicznego. Gratulujemy serdecznie i życzymy sukcesów!

• 21.11.2017

Konkurs Bóbr Konkurs BóbrWyniki Międzynarodowego Konkursu Informatycznego  Bóbr 2017 – XII edycja

Nasza szkoła wystąpiła w 3 kategoriach wiekowych:

Klasy 1-3 Bóbr Skrzat1 uczestnik

Klasy 4-6 Bóbr Beniamin6 uczestników

Klasa 7 i II-III gimnazjum Bóbr Junior16 uczestników

Łącznie szkołę reprezentowało 23 uczniów (na całym świecie ponad 20 000 tysięcy).

Zasady oceniania konkursu:

- na start każdy otrzymywał 24 punkty (lub 15 - kategoria Skrzat: klasy I-III),

- na uczestników czekały 24 zadania (lub 15 dla Skrzatów) podzielone ze względu na poziom trudności na trzy grupy po 8 zadań w każdej (lub po 5 dla Skrzata),