Aktualności Dojrzałość szkolna

Oddział Przedszkolny

Wizyta policji w przedszkolu

WIZYTA POLICJI W PRZEDSZKOLU

21 września 2018r. odbyło się spotkanie przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej w Nowej Górze z policjantami. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami ruchu drogowego oraz nauka bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Podczas wizyty policjanci mówili również o bezpieczeństwie dzieci w domu, stosowaniu ograniczonego zaufania w kontaktach z obcą osobą oraz przypomnieli numery alarmowe. Największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta oraz odciśnięcie palca na pocztówce. Serdecznie dziękujemy za spotkanie z naszymi przedszkolakami.

WIZYTA PANI JESIENI

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, która lubi zaskakiwać w szczególności dzieci…. i tak też było 24.09.2018r.- tego dnia nasze przedszkolaki odwiedziła Pani Jesień i przypomniała dzieciom o darach, jakie ze sobą przyniosła…. w wielkim koszu były jabłka, orzechy, kasztany, grzyby, warzywa, szyszki oraz wiele innych cennych darów. Radosna jesień zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy. Celem zajęć było utrwalenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa.

WYCIECZKA DO JASKINI SOLNEJ

30 października 2018r. dzieci z grupy 0A wybrały się na swoją pierwszą wycieczkę do Jaskini Solnej oraz Kuleczkowa „Miśkolandia” w Olkuszu. Celem wycieczki była integracja dzieci, poprawa kondycji zdrowotnej oraz sprawności fizycznej, upowszechnianie form aktywnego wypoczynku oraz poznanie zasad bezpiecznego zachowania się w różnych miejscach i sytuacjach. Wszystkie maluchy wróciły do przedszkola zadowolone, uśmiechnięte oraz z ogromną nadzieją na kolejną pełna wrażeń przygodę.

KONKURS PLASTYCZNY „KOLOROWA JESIEŃ”

Przez cały październik przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 wykonywali barwne oraz oryginalne prace plastyczny na Szkolny Konkurs pt. „Kolorowa jesień”. Prace młodych artystów można podziwiać na korytarzu szkolnym. Każde dziecko, które wzięło udział w konkursie zostanie nagrodzone.

Komisja w składzie:

1. Mariola Woźniak

2. Renata Kurdziel

3. Joanna Rzepecka-Kasprzyk

Wyłoniła następujących zwycięzców:

Grupa przedszkolna:

MIEJSCE I Zuzanna Piórko (0B), Wiktor Skotniczny (0B)

MIEJSCE II Marcelina Czech (0A)

MIEJSCE III Natalia Osika (0A)

WYRÓŹNIENIE Roksana Tomalska (0A)

Klasy 1-3

MIEJSCE I Wiktor Kurdziel

MIEJSCE II Zuzanna Czech

MIEJSCE III Emilia Sieczkowska

Konkurs Recytatorski „KTO TY JESTEŚ – POLAK MAŁY!”

5 listopada 2018r. przedszkolaki z Nowej Góry Lena Foryś oraz Szymon Pachytel wzięli udział w Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez Niepubliczne Przedszkole Tuptusie pt. „Kto Ty Jesteś- Polak Mały!”. Z przyjemnością jest nam poinformować, że LENA FORYŚ zajęła III MIEJSCE. Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!

ŚNIADANIE DAJE MOC

8 listopada 2018r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w akcji Śniadanie Daje Moc, której celem było przypomnienie podstawowych zasad bezpiecznego i higienicznego przygotowywania posiłków, wspólne zjedzenie śniadania- wypróbowanie nowych smaków oraz wspólne sprzątanie po posiłku, które zamieniło się w fantastyczną zabawę. Oprócz wspólnego śniadania, przedszkolaki miały w tym dniu zorganizowane zabawy ruchowe związane ze zdrowym odżywianiem się oraz krótki filmik edukacyjny mówiący o tym dlaczego konkretne produkty zalecane są na śniadanie, aby dały nam energię na cały dzień. Był to dzień pełen wrażeń i emocji oraz porządnej dawki WITAMIN!

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

9 listopada 2018r. o godz. 11:11 dzieci z oddziałów przedszkolnych włączyły się do akcji „Rekord dla niepodległej”, której celem było wspólne zaśpiewanie 4-zwrotkowego Hymnu Narodowego w ramach świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Było to wydarzenie, które naszym przedszkolakom na długo zostanie w sercach oraz pamięci.