• Realizacja projektu "Razem zdrowo i sportowo"

• I TUrniej o Pucar Dyrektora Szkoły w Nowej Górze

W dniu 29 maja 2023 r., w Szkole Podstawowej w Nowej Górze, miał miejsce finał projektu „Razem zdrowo i sportowo”, zorganizowanego przez Stowarzyszenie ,,Szkolne Wzgórze" przy wsparciu finansowym Gminy Krzeszowice i Powiatu Krakowskiego pod patronatem Starosty Krakowskiego. W turnieju wzięło udział 5 drużyn z 5 sąsiednich miejscowości zachodnio-północnej części gminy Krzeszowice tj. Nowej Góry, Czernej, Filipowic, Miękini i Ostrężnicy (przyjechało z 4 miejscowości łącznie 65 uczestników Turnieju wraz z kibicami, dyrektorami szkoły, opiekunami). Szkołę w Nowej Górze reprezentowało 10 zawodników oraz około 90 kibiców oraz wszyscy nauczyciele a także 10 rodziców oraz zaproszeni goście (sołtys, radni, zastępca burmistrza, dyrektor Banku Spółdzielczego wraz z kilkoma pracownikami). Pierwszym etapem uroczystości była akademia z okazji Dnia Patrona, w której wystąpili: nauczycielka przedszkola naszej szkoły, radny Gminy Krzeszowice, pracownik Biblioteki Publicznej w Nowej Górze oraz kółko teatralne i wokalne. Na akademii zostały przedstawione drużyny, które wzięły udział w I Turnieju Siatkarskim o Puchar Dyrektora Szkoły w Nowej Górze, czyli najważniejszym wydarzeniu tego dnia. Turniej wzbudził ogromne zainteresowanie uczniów szkoły w Nowej Górze i osób przyjezdnych z sąsiednich szkół a także zaproszonych gości. Spełnił swoje główne zadanie – był wielkim świętem sportu, w którym było zaangażowanych co najmniej 180 osób. Celem całego turnieju była popularyzacja piłki siatkowej w środowisku szkolnym, podnoszenie sprawności fizycznej, integracja uczniów z różnych szkół (pięciu sołectw gminy Krzeszowice) oraz upowszechnianie wzorców aktywnego spędzania czasu wolnego. Między kibicami i zawodnikami nawiązała się nić sympatii, wszyscy wspólnie kibicowali, bawili się i świętowali. Rozgrywki odbywały się systemem "każdy z każdym" do 2 dwóch wygranych setów. Poprzez prezentację wszyscy mogli zaznajomić się z informacjami dotyczącymi gry w piłkę siatkową. Zawodnicy i kibice mogli także liczyć na zdrowe przekąski (kanapki, roladki, owoce, koreczki, zdrowe słodycze) przygotowane przez nauczycieli i Radę Rodziców w Nowej Górze, zapoznać się z prezentacjami nt. zdrowego stylu życia przygotowanymi przez uczniów i nauczycieli ze szkoły w Nowej Górze, a także przekąsić coś słodkiego (lody) zasponsorowane przez Melbę w Krzeszowicach oraz watę i popcorn, zasponsorowane przez radę Rodziców. Uczniowie, którzy nie brali udziału w turnieju, mogli się sprawdzić w wielu ciekawych, indywidualnych konkurencjach sportowych i zabawach ruchowych, przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego, Zadania te zapewniły dzieciom dużo ruchu i wspaniałej zabawy. Pokazano dzieciom alternatywne dla "siedzenia przed komputerem, telefonem, telewizorem" sposoby zagospodarowania czasu wolnego. Dzięki dobrej, sportowej atmosferze, oprawie muzycznej oraz sprawnej organizacji, zawody i imprezy towarzyszące przebiegły pomyślnie, a uczniowie, goście, kibice spędzili aktywnie, zdrowo i ciekawie ten dzień.