• Dzień Zdrowia Psychicznego w Nowej Górze

• Projekt Stowarzyszenia "Szkolne Wzgórze realizowany w szkole w Nowej Górze" przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Wczoraj w naszej szkole odbył się wyjątkowy Dzień Zdrowia Psychicznego pod hasłem „Szlachetne zdrowie zaczyna się w głowie…”. Wydarzenie było zorganizowane przez Stowarzyszenie "Szkolne Wzgórze" i współfinansowane przez województwo Małopolskie. Celem tego dnia było uświadomienie uczniom, rodzicom oraz nauczycielom, jak ważna jest dbałość o zdrowie psychiczne i promowanie zdrowego stylu życia.

Był to intensywny i inspirujący dzień, pełen ważnych wydarzeń. Rozpoczęliśmy od projekcji filmu o bohaterce, którą kierują emocje: Radość, Strach, Gniew, Odraza i Smutek. Dzięki wsparciu Rady Rodziców, uczestnicy mogli cieszyć się kinowymi przekąskami. W trakcie spotkania odbyły się także liczne warsztaty, prowadzone przez specjalistów – panie psycholog z Poradnii Psychologiczno-Pedagogicznej w Krzeszowicach, lekarza psychiatrę z poradni w Chrzanowie oraz pedagogów z naszej szkoły.

Dzieci mogły wziąć udział w zajęciach, takich jak zumba, sporty walki, pilates, joga czy ćwiczenia relaksacyjne, które prowadzili instruktorzy z Harmonia Fitness w Krzeszowicach oraz fizjoterapeuta z Karma Zdrowia z Trzebini.

Całość zakończył piknik integracyjny ze zdrowymi przekąskami, który promował zdrowy styl życia. Wieczorem odbyły się warsztaty psychologiczne dla dorosłych, pt. „Nasze dzieci – nasze emocje”, prowadzone przez psychologa z poradni w Krzeszowicach oraz pilates dla dorosłych.

Ten dzień dał uczestnikom nieocenione wsparcie – poruszone tematy, związane z emocjami, zdrowiem psychicznym i aktywnością fizyczną miały ogromne znaczenie dla wszystkich obecnych. Pokazaliśmy, jak ważne jest dbanie o siebie nawzajem i o swoje zdrowie emocjonalne.

Dziękujemy koordynatorce projektu, pani Magdalenie Piórko, pedagogom naszej szkoły, wszystkim wychowawcom oraz każdej osobie, która w jakikolwiek sposób przyczyniła się do organizacji tego wartościowego dnia. Dzięki Wam ten dzień stał się prawdziwym wsparciem dla naszej szkolnej społeczności!

Dziękujemy również naszym partnerom za współpracę i wkład w realizację tego wyjątkowego wydarzenia.