• Kryteria oceniania - Język polski

Kryteria ocen

Na każdej lekcji uczeń musi posiadać:

podręcznik, zeszyt ćwiczeń, zeszyt przedmiotowy, brudnopis oraz przybory szkolne

(nożyczki, klej, kolorowe długopisy).

Ocenę okresową i roczną nauczyciel ustala na podstawie:

ü      zadań klasowych, sprawdzianów, testów, kartkówek, odpowiedzi ustnych obejmujących większe partie zrealizowanego materiału,

ü      znajomości treści i problematyki lektur omawianych na lekcjach,

ü      zadań domowych,

ü      comiesięcznych dyktand

( 0bł. – celujący

1bł. – bardzo dobry

2bł. – dobry              3bł. Interpunkcyjne – 1bł.ort.

3bł. –dostateczny

4bł. – dopuszczający

5bł.- niedostateczny)

ü      aktywności na lekcjach,

ü      recytacji utworów poetyckich i prozatorskich,

ü      dodatkową pracę ucznia (udział w konkursach, akademiach, praca                w Gimzetce).

Zadania klasowe, sprawdziany, testy należy obowiązkowo poprawić w terminie dwóch tygodni od dnia oddania ich przez nauczyciela (kartkówek oraz odpowiedzi ustnych nie można poprawić).

W ciągu semestru uczeń może zgłosić 2 nieprzygotowania oraz 3 braki zadań.