• Kryteria oceniania

• SPOSOBY KONTROLI OSIĄGNIĘĆ I KRYTERIA OCEN - język polski

1. Wypracowanie pisemne klasowe i wypracowanie domowe ( zgodność tekstu z tematem, treść, umiejętność budowania poszczególnych form wypowiedzi, budowa tekstu – trójdzielność, poprawność językowa: gramatyczna, ortograficzna, interpunkcyjna, stylistyczna, poprawny i czytelny zapis).

2. Testy sprawdzające stopień opanowania wiedzy i umiejętności. Kryteria ocen wg punktacji:

Procent punktów Ocena
          0-32%                niedostateczny
          33- 49%             dopuszczający
          50-74%              dostateczny
          75-89%              dobry
          90-99%              bardzo dobry
          100%                 celujący

3. Dyktando sprawdzające stopień opanowania reguł ortograficznych i interpunkcyjnych.
          Kryteria ocen:
          Pisownia rz, ż, ó, u, ch, h; „nie” z osobowymi formami czasowników, z przymiotnikiem i rzeczownikiem – błędy rażące.
          Pozostałe traktuje się jako drugorzędne - 2 błędy drugorzędne, jak również 5 błędów interpunkcyjnych traktuje się w ocenie jako jeden rażący.

4. Ćwiczenia ortograficzne (prowadzone raz w tygodniu – 10 wyrazów do przećwiczenia i przygotowania ich pisowni do dyktanda; z każdym wyrazem należy ułożyć zdanie).
          Kryteria ocen: systematyczność oraz jakość (stopień trudności) ułożonych zdań.

5. Zeszyt przedmiotowy.

ocena                                   Kryteria
          celujący                               Staranność, przejrzystość, pełna poprawność językowa
                                                     i stylistyczna, uzupełnienie notatek o własne materiały,
                                                     informacje wybiegające poza program szkoły.
          b. dobry                               Notatki pełne, Staranność i przejrzystość notatek, pełna
                                                     poprawność językowa i stylistyczna.
          dobry                                   Notatki pełne, staranność w prowadzeniu zeszytu, podkreślanie
                                                     tematów, czytelne pismo.
          dostat.                                 Notatki pełne, brak staranności.
          dop.                                     Zeszyt prowadzony systematycznie, notatki niepełne, brak
                                                     staranności, sporadyczne braki lekcji.
          niedostat.                             Brak zeszytu, niesystematyczne prowadzenie zeszytu.

6. Odpowiedzi ustne
          Kryteria ocen:
          a) Sprawność i poprawność językowa.
          b) Adekwatność odpowiedzi do pytania.
          c) Jakość wiadomości zawartych w odpowiedzi.

7. Recytacja.
          Kryteria ocen:
          a) Stopień opanowania pamięciowego.
          b) Dykcja.
          c) Trafność interpretacji głosowej (tempo, natężenie, modulacja głosu).

8. Aktywność na lekcjach (czynny udział w pracy zespołowej oraz w formie indywidualnej pracy), także udział w życiu kulturalnym szkoły ( inscenizacje, konkursy literackie, polonistyczny, ortograficzny, recytatorski, gromadzenie materiałów do potrzeb lekcji, czytelnictwo}.

SPOSOBY KONTROLI OSIĄGNIĘĆ I KRYTERIA OCENIANIA– język niemiecki

Ocena osiągnięć obejmuje cztery sprawności: mówienie, czytanie i słuchanie ze zrozumieniem, pisanie.

1. Zeszyt ( systematyczność, poprawność, estetyka).
          2. Odpowiedź ustna (znajomość słownictwa i reguł gramatycznych, zachowanie komunikacji, wymowa, tempo).
          3. Testy sprawdzające.
          Procent punktów Ocena
          0-32%                niedostateczny
          33- 49%             dopuszczający
          50-74%              dostateczny
          75-89%              dobry
          90-99%              bardzo dobry
          100%                 celujący
          4. Ćwiczenia (poprawność, systematyczność).
          5. Zadania domowe (poprawność leksykalna i gramatyczna, ortografia).
          6. Projekt na zakończenie każdego rozdziału (poprawność, inwencja).

To jest Twój tekst, możesz go zmienić w każdej chwili.