• kryteria oceniania - matematyka

• KRYTERIA OCENIANIA Z MATEMATYKI

ZESPÓŁ SZKÓŁ W NOWEJ GÓRZE

Ocenie podlegają: sprawdziany, kartkówki, odpowiedzi ustne, zadania domowe, zeszyty przedmiotowe uczniów, aktywność uczniów na lekcji, praca grupowa, zadania domowe nadobowiązkowe i inne dodatkowe formy aktywności związane       z przedmiotem.

Na ocenę śródroczną i końcoworoczną ucznia znaczący wpływ mają oceny       z prac pisemnych.

·         SPRAWDZIANY – trzy lub cztery w semestrze. Poprawa sprawdzianu – do dwóch tygodni od momentu otrzymania ocenionej pracy

·         KARTKÓWKI – kilka w semestrze; zapowiedziane obejmują materiał z kilku ostatnich lekcji, natomiast niezapowiedziane dotyczą głównie zadań domowych lub ewentualnie tematów realizowanych na trzech poprzednich lekcjach.

·         ODPOWIEDZI USTNE – z materiału do trzech lekcji wstecz, zadania do rozwiązania na tablicy dostosowane do możliwości ucznia.

·         ZADANIA DOMOWE – ocena wystawiona uczniowi, który przedstawił rozwiązanie na tablicy. Ocena niedostateczna za brak zadania.

·         ZESZYTY PRZEDMIOTOWE – na ocenę ma wpływ: kompletność oraz staranność zapisu z lekcji oraz wielkość braków w zadaniach domowych.

·         AKTYWNOŚĆ NA LEKCJI – oceniana za pomocą plusów lub piątek, trzy plusy równają się piątce.

Każdy uczeń ma możliwość dwa razy w semestrze zgłosić nieprzygotowanie do lekcji (brak zadania lub przyborów jest równoznaczny z nieprzygotowaniem do lekcji).

Sprawdziany oraz niektóre kartkówki zawierają dodatkowe, trudniejsze zadanie oznaczone gwiazdką, które dają szansę uczniowi wykazania się wiedzą wykraczającą poza obowiązujący program. Jeżeli uczeń poda prawidłowe rozwiązanie tego zadania oraz z pozostałych zadań uzyska ilość punktów odpowiadającą ocenie bardzo dobrej to otrzymuje ocenę celującą.

Sposób przeliczania punktów z kartkówek i sprawdzianów na ocenę szkolną

ILOŚĆ PUNKTÓW W PROCENTACH

OCENA