Uczniowie klasy 4 z Nowej Góry pomyślnie zdali egzamin na kartę rowerową! Część praktyczna odbyła się w miasteczku ruchu drogowego przy Powiatowej Komendzie Policji w Krakowie. Gratulujemy wszystkim czwartoklasistom i życzymy bezpiecznych wycieczek rowerowych! 🚴♀️🚦
Aktualności
Karta rowerowa zdobyta – gratulacje dla czwartoklasistów!
07.05.2025
III Bieg Pokoju
07.05.2025Z radością informujemy, że już 17 maja (piątek) odbędzie się w naszej miejscowości III Bieg Pokoju, organizowany przez Stowarzyszenie "Szkolne Wzgórze" oraz Szkołę Podstawową w Nowej Górze.
🏃♀️🏃♂️ To wyjątkowe wydarzenie sportowe i edukacyjne organizujemy w roku 80. rocznicy zakończenia II wojny światowej – chcemy uczcić pokój, wolność i pamięć o tych, którzy o nie walczyli.
📌 Wydarzenie współfinansowane jest przez Województwo Małopolskie📌 Honorowy patronat nad Biegiem objął Burmistrz Gminy Krzeszowice, pan Wacław Gregorczyk
Zapraszamy wszystkich mieszkańców – dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów. To kontynuacja wspaniałej tradycji po I Biegu Niepodległości oraz II Biegu Rodzinnym, które zgromadziły setki uczestników i były świętem naszej lokalnej społeczności.
Czekają na Was różne kategorie biegowe i marsz nordic walking, pakiety startowe, medale, nagrody, a także atrakcje towarzyszące i wspólne świętowanie.
📍Szczegóły oraz regulamin dostępne są na stronie szkoły.📞 W razie pytań zapraszamy do kontaktu: 660 166 174
Do zobaczenia na starcie!
Turniej Przyjaźni
07.05.2025
Akademia z okazji 3 Maja, 1000 - lecie koronacji
07.05.20253
Zamkowe Odkrycia - wyjazd do zamku Tenczyn w Rudnie.
16.04.2025Stowarzyszenie "Szkolne Wzgórze" ptrzymało dofinansowanie do projektu "Zamkowe odkrycie".
Informujemy, że projekt będzie realizowany w szkole w Nowej Górze 28 maja.
Wyróżnienie w konkursie plastycznym
16.04.2025Z radością informujemy, że uczennica klasy pierwszej naszej szkoły – Milena Hudzik – zdobyła wyróżnienie w III Gminnym Konkursie Plastycznym "Kartka wielkanocna".
Na konkurs wpłynęło aż 48 pięknych prac wykonanych przez uczniów klas I–III oraz dzieci 5- i 6-letnie z przedszkoli.
Gratulujemy Milenie oraz jej opiekunom i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!
III miejsce dla naszego zespołu konkursie piosenki
16.04.2025Z radością informujemy, że reprezentacja naszej szkoły zdobyła III miejsce w kategorii zespoły podczas II Powiatowego Konkursu Piosenki „Piosenka jest dobra na wszystko”, który odbył się 10 kwietnia w Wiejskim Domu Kultury w Filipowicach.
Nasz zespół w składzie: Zuzanna Czech i Aleksandra Dudek, zaprezentował się wspaniale, wykonując utwór z repertuaru Krzysztofa Krawczyka „Ostatni raz zatańczysz ze mną”. Gratulujemy dziewczynom świetnego występu i życzymy dalszych sukcesów muzycznych!
Brawo!
Wyróżnienie Mai Talagi w eliminacjach powiatowych 70. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
01.04.2025Sukces naszej uczennicy w eliminacjach powiatowych! 🎭
W dniach 28 marca i 1 kwietnia odbyły się eliminacje powiatowe 70. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę i gminę Krzeszowice reprezentowały: Iga Kramarz (kl. 1), Maja Talaga (kl. 7) i Emilia Godyń (kl. 7).
W konkursie wzięło udział 103 recytatorów, a nasze uczennice zaprezentowały się znakomicie!
Z radością informujemy, że Maja Talaga zdobyła wyróżnienie! 🎉
Gratulujemy wszystkim uczestniczkom świetnych występów i dziękujemy za piękne reprezentowanie naszej szkoły. 👏
Gminny Konkurs Ortograficzny w naszej szkole
01.04.202528.03 w naszej szkole odbył się XXIII już Gminny Turniej Ortograficzny
W konkursowe szranki stanęło 22 uczniów i uczennic ze szkół podstawowych z gminy Krzeszowice, którzy najpierw musieli zmierzyć się z napisaniem dyktanda, a później z zadaniami ortograficznymi
Tegorocznym Gminnym MISTRZEM ORTOGRAFII została ZOFIA STANEK - uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Krzeszowicach, tytuł I WICEMISTRZA powędrował do Szkoły Podstawowej w Sance, a II WICEMISTRZA - do Szkoły Podstawowej nr 2 w Krzeszowicach
NAJLEPSZĄ SZKOŁĄ W DZIEDZINIE ORTOGRAFII została SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 w KRZESZOWICACH
Awans Mai Talagi do finału!
01.04.2025W etapie wojewódzkim Olimpiady Antysmogowej Maja Talaga zdobyła 2 miejsce i awansowała do finału ogólnopolskiego.
II Gminny Konkurs Matematyczny - 2 miejsce naszych uczniów
01.04.2025Miło nam poinformować, że w Gminnym Konkursie Matematycznym w Filipowicach, uczniowie naszej szkoły - Emilia Godyń i Oskar Juszczyk - zdobyli dzisiaj zaszczytne II miejsceSerdecznie gratulujemy tak wielkiego sukcesu
Liga małych szkół - 1 miejsce w piłce nożnej
01.04.202527.03.2025 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III turnieju Ligii Małych Szkół, który odbył się w Ostrężnicy. Tym razem nasza reprezentacja zmierzyła się w rozgrywkach ⚽️🦵piłki nożnej ⚽️🦵dziewcząt i chłopców oraz próbach sprawnościowych: skoku w dal i skipingu A.
Miło nam poinformować, że po raz kolejny zajęliśmy 🥇 I miejsce
Sukces uczniów z w Konkursie Recytatorskim!
16.03.202513 uczniów naszej szkoły wzięło udział w eliminacjach miejsko-gminnych 70. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Wszyscy zaprezentowali się znakomicie, a kilku z nich zdobyło wyróżnienia i miejsca na podium!
🏆 Iga Kramarz – 3. miejsce w kategorii klas 1-3
🏆 Maja Talaga – 2. miejsce w kategorii klas 7-8
🏆 Emilia Godyń – 3. miejsce w kategorii klas 7-8
🎶 Wyróżnienie w kategorii poezja śpiewana Zuzanna Kramarz klasa 8
🎶 Wyróżnienie w kategorii poezja śpiewana Zuzanna Czech klasa 8Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a Idze, Mai i Emilii, które będą reprezentować naszą gminę 28 marca w Skawinie, życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych! Trzymamy kciuki! ✊🎭
Nabór do oddziałów przedszkolnych trwa!! Zapraszamy!!
10.03.2025
Pasowanie na Czytelnika
09.03.2025Pasowanie na Czytelnika Biblioteki
📚 5 marca 2025 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej na Czytelników Biblioteki. Był to wyjątkowy dzień, pełen radości i pierwszych kroków w świecie książek!
Z tej okazji uczennice klasy IV, pod kierunkiem Pani Małgorzaty Kuczowicz, przygotowały montaż słowno-muzyczny pt. „Jak korzystać z biblioteki, szanować i dbać o książki”. Pierwszoklasiści z dużym zaangażowaniem brali udział w zabawie, rozwiązując zagadki związane z bajkami i baśniami.
Najważniejszym momentem uroczystości było uroczyste pasowanie, którego dokonała Pani Dyrektor Mariola Woźniak. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom i książkę – symboliczne zaproszenie do świata literatury.
Po części artystycznej pierwszoklasiści udali się do biblioteki, gdzie poznali jej regulamin i układ księgozbioru. Na zakończenie wydarzenia samodzielnie wypożyczyli swoją pierwszą książkę!
Gratulujemy naszym nowym czytelnikom i życzymy wielu wspaniałych przygód z książkami! 📖
Dzień Otwarty w naszej szkole.
04.03.2025Z przyjemnością powiitaliśmy przyszłych pierwszoklasistów.
Do zobaczenia we wrześniu!
Zapraszamy do naszej szkoły. Trwa rekrutacja.
04.03.2025Naszą szkołę odwiedzają ciekawe osoby.
Zapraszamy do naszej szkoły. Trwa rekrutacja.
04.03.2025Chętnie wyjeżdżamy na wycieczki.
Zapraszamy do naszej szkoły. Trwa rekrutacja.
04.03.2025Wraz ze stowarzyszeniem "Szkolne Wzgórze" realizujemy projekty.
Zapraszamy do naszej szkoły. Trwa rekrutacja.
04.03.2025Lubimy zajęcia w terenie.
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie