• Projekt: Nic nie jest na zawsze...

• Nic nie jest na zawsze...                  Konkurs Fotograficzny

REGULAMIN_KONKURSU_FOTOGRAFICZNEGO.pdf

ZALaCZNIK_NR_1.docx - zgoda na udział w konkursie

Nic nie jest na zawsze.....                         Bieg i Marsz Niepodległościowy

Regulamin_I_BIEGU_i_MARSZU_NIEPODLEGLOSCI(1).pdf

zgoda-I-BIEG-i-MARSZ-NIEPODLEGLOSCI-1.pdf​​​​​​​

WYCIECZKI NA WAWEL - PAŹDZIERNIK 2023

Poznanie kolebki kultury polskiej, historii Polski. Oddanie hołdu Naczelnikowi Państwa - Józefowi

Piłsudskiemu. Te cele zostały zrealizowane podczas wycieczki na Wawel zorganizowanej dla uczniów Szkoły Podstawowej w Nowej Górze w ramach projektu "Nic nie jest na zawsze..." współfinansowanego przez burmistrza Gminy Krzeszowice i Starostę Powiatu Krakowskiego.

WIECZORNICA 12.11.2023 r.

„Nic nie jest na zawsze…” czyli patriotyczny projekt w Nowej Górze

Nowa Góra od lat wpisuje się w tradycję obchodów Święta Niepodległości. W tym roku obchody te były wyjątkowo uroczyste, bowiem składały się z czterech wielkich modułów: Wycieczki wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Nowej Górze na Wawel do krypty Józefa Piłsudskiego - Ojca Niepodległości, by oddać mu pokłon, I Biegu i Marszu Niepodległości, Konkursu fotograficznego: „Nowa Góra w obiektywie” oraz Wieczornicy Niepodległościowej, realizowanych w ramach projektu: Nic nie jest na zawsze…, współfinansowanego przez Województwo Małopolskie, Powiat Krakowski i Gmina Krzeszowice, a zorganizowanego przez Stowarzyszenie Szkolne Wzgórze, działające przy Szkole Podstawowej w Nowej Górze.

W pierwszym etapie obchodów: I Biegu i Marszu Niepodległości wzięło udział 104 uczestników.

Konkursu fotograficzny: „Nowa Góra w obiektywie” był skierowany do wszystkich mieszkańców Małopolski, których zachwyca ta piękna podkrakowska miejscowość. Zorganizowany był w trzech kategoriach:

I kategoria - 6 – 10 lat (I miejsce - Marcelina Czech za „Pudrowe dachy”) , II kategoria – 11 – 15 lat (I miejsce - Anna Cywińska za „Kościół w Nowej Górze”), III kategoria – 16 – 96 lat (I miejsce - p. Paulina Besztocha za zdjęcie „Chwila zadumy”). Do konkursu jury zakwalifikowało 61 prac z 94 nadesłanych.

Finał Konkursu fotograficznego miał miejsce na Wieczornicy Niepodległościowej, na której nagrody zwycięzcom wręczył p. Łukasz Smółka – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, a Burmistrz Gminy Krzeszowice – p. Wacław Gregorczyk pogratulował im sukcesów.

Głównym tematem przedstawienia, przygotowanego przez uczniów nowogórskiej szkoły na Wieczornicę, był sąd na Polską. W spektaklu nie zabrakło tańca białego orła i biało – czerwonej flagi, prezentacji multimedialnych, prezentujących zmagania Polaków z najeźdźcami, a także pieśni patriotycznych, śpiewanych wspólnie z publicznością. Nie zabrakło także dodatkowych atrakcji, takich jak gra na skrzypcach, akordeonie i saksofonie przez uczennice i absolwentki naszej szkoły czy piękny wokal p. Karoliny Molik – nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Filipowicach.

Sukces projektu Nic nie jest na zawsze…nie byłby możliwy bez udziału licznych sponsorów, którym – przy okazji – chcemy bardzo serdecznie podziękować. Szczególne podziękowania kierujemy do:

- Banku Spółdzielczego w Krzeszowicach,

- firmom: „Fitek Ubezpieczenia”, „Armi Art.”, „DrukArt”, „Mat Sol i - Usługi Informatyczne”,”Technip FMC”,

- „Rancza Artemidy”,

- Wodociągów i kanalizacji w Krzeszowicach.

- OSP w Nowej Górze,

- Piekarni „Pawlak”,

- UKS Harmonii Krzeszowice,

- wspaniałej Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Nowej Górze,

- sklepu „Lewiatan Pszczółka” w Nowej Górze,

- Parafii Zesłania Ducha Św. w Nowej Górze,

Bardzo serdecznie dziękujemy także sponsorom indywidualnym:

- Państwu: Elżbiecie i Stanisławowi Rozmusom, Edycie i Gabrielowi Suchoniom, Elżbiecie i Tomaszowi Lasoniom,

- Paniom: Paulinie Szymańskiej, Joannie Kramarz, Karolinie Molik, Małgorzacie Głowacz,

- Panom: Dawidowi Gleniowi, Leszkowi Kramarzowi, Dariuszowi Kaczarze, Bogdanowi Bodzencie, Danielowi Kłosowskiemu, Krystianowi Kaczarze, Bogdanowi Grabowskiemu, Marianowi Lewickiemu i Piotrowi Kurdzielowi.

Nowogórska Wieczornica Niepodległościowa, która była częścią projektu „PZU z Kulturą”, współfinansowanego przez Fundację PZU, na stałe wpisała się już w tradycję obchodów Święta Niepodległości nie tylko środowiskowych, ale także gminnych.