• I Gminny Konkurs Matematyczny

• Oskar Juszczyk z klasy 6 i Emilia Sieczkowska z klasy 7, reprezentowali dzisiaj Szkołę w Nowej Górze podczas I Gminnego Konkursu Matematycznego „W świecie figur i procentów”, który odbył się w Szkole Podstawowej w Filipowicach.

• "Emp@tyczna klasa" - misja kwiecień

• Kwietniowa misja szkoły w Nowej Górze w ramach ogólnopolskiego projektu "Emp@tyczna klasa".

Miesiąc kwiecień określany jest miesiącem autyzmu a 2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W naszej szkole odbyła się IGRZYSKA SOLIDARNOSCI w ramach których zorganizowano SPACER SOLIDARNOSCI ,wykład pedagoga specjalnego przybliżający dzieciom i młodzieży specyfikę zachowań osób ze spektrum autyzmu. Na korytarzach szkolnych zawisły gazetki poświęcone temu zagadnieniu oraz przewodnim motywem był kolor niebieski. Wielu uczniów i nauczycieli wyraziło swoją solidarność zakładając niebieskie ubrania.

• @misjamarzec - Empatyczna klasa

• W marcu nasza Empatyczna Klasa była niezwykle aktywna! Chcielibyśmy podzielić się z Wami wszystkimi fantastycznymi działaniami, które mieliśmy przyjemność podejmować. Rozpoczęliśmy miesiąc od niezwykle ważnego spotkania z policjantką z policji powiatowej w Krakowie, które było poświęcone tematyce cyberprzemocy i konsekwencji związanych z przestępczością nieletnich. Pani aspirant wnikliwie omówiła zagrożenia czyhające na młodzież w sieci oraz skutki łamania prawa przez młodych ludzi. Byliśmy głęboko poruszeni tą dyskusją i zobowiązaliśmy się do działania, aby zapobiegać takim sytuacjom. Nie zapomnieliśmy także o rozwoju osobistym i kulturalnym. Przeprowadziliśmy zajęcia z savoir-vivre, które pomogły nam lepiej zrozumieć zasady dobrego wychowania i współżycia społecznego. Byliśmy również niezwykle gościnni dla uczestników zawodów z okolicznych szkół, którzy odwiedzili naszą szkołę. Dzięki naszej empatycznej postawie mogli poczuć się u nas komfortowo i mile widziani. Nie zapomnieliśmy także o świadomości społecznej i wsparciu dla potrzebujących. Zorganizowaliśmy dzień skarpetek nie do pary, aby wyrazić solidarność z dziećmi z zespołem Downa. Nasz dzień piżamy był nie tylko okazją do relaksu, ale także do promowania zdrowego stylu życia i empatii. Wspieraliśmy także Radę Rodziców podczas kiermaszu wielkanocnego, gdzie sprzedawaliśmy wypieki na rzecz potrzebujących. Nasze występy na Saloniku i misterium były okazją do organizacji akcji charytatywnej na rzecz chorej dziewczynki, co pokazuje, że potrafimy łączyć pasję artystyczną z działaniem na rzecz dobra społecznego. Nie mogło zabraknąć także radości i nauki! Ukwieciliśmy naszą szkołę i zorganizowaliśmy dzień liczby PI, który był nie tylko edukacyjny, ale także pełen zabawy i radości. Dziękujemy wszystkim, którzy byli częścią naszych marcowych działań! Jesteśmy dumni z naszych osiągnięć i gotowi na kolejne wyzwania. Razem możemy wiele!