• Tydzień Empatii w naszej szkole.

• Ostatni tydzień w naszej szkole przybliżał nam pojęcie empatii na różne sposoby.

Poniżej przedstawiamy harmonogram naszych działań, które zrealizowaliśmy w miesiącu październiku oraz fotorelacje z poszczególnych aktywności.

CDN....misja Empatycznej Klasy na listopad już wkrótce!

Film został zrealizowany przez samorząd uczniowski.

• PZU z Kulturą - wycieczka klas 0-3 na Wawel.

• 26 października 2023 roku, uczniowie klas 0-3, w ramach poznawania historii naszego kraju, wzięli udział w wycieczce do kolebki historii i kultury na Wawel oraz oddali hołd Naczelnikowi Państwa - Józefowi Piłsudskiemu. Uczniowie zwiedzili Katedrę

Wawelską, Dzwon Zygmunt, Groby Królewskie, Byli w Smoczej Jamie.

Wycieczka była jednym z elementów uroczystych obchodów przez naszą szkołę, 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wyjazd na Wawel odbył się w ramach realizacji programu "Kulturalna Szkoła" współfinansowanego przez Fundację PZU.

• Nic nie jest na zawsze... - wycieczka klas 0-3 na Wawel.

• Poznanie kolebki kultury polskiej, historii Polski i oddanie hołdu Naczelnikowi Państwa - Józefowi

Piłsudskiemu - te cele zostały zrealizowane podczas wycieczki na Wawel, zorganizowanej dla uczniów klas 0-3 Szkoły Podstawowej w Nowej Górze w ramach projektu "Nic nie jest na zawsze...", współfinansowanego przez Burmistrza Gminy Krzeszowice i Powiat Krakowski. Dzieci zwiedziły Katedrę, Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie i Smoczą Jamę.

• Sukces Emilii Godyń z klasy 6

• Miło nam poinformować, że w Gminnym Konkursie Pięknego Czytania w Sance, uczennica 6 klasy naszej szkoły - EMILIA GODYŃ - zdobyła tytuł MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA Emilia pokonała rywali z 11 szkół podstawowych naszej gminy! Oprócz Emilii, w konkursie wzięła także udział uczennica klasy 7 - Zuzanna Kramarz. Serdecznie gratulujemy Emilce ogromnego sukcesu, a Zuzi znakomitego występu!

• Nic nie jest na zawsze... wycieczka klas 4-8 na Wawel

• Poznanie kolebki kultury polskiej, historii Polski. Oddanie

hołdu Naczelnikowi Państwa - Józefowi

Piłsudskiemu. Te cele zostały zrealizowane podczas wycieczki na Wawel zorganizowanej dla uczniów Szkoły Podstawowej w Nowej Górze w ramach projektu "Nic nie jest na zawsze..." współfinansowanego przez burmistrza Gminy Krzeszowice i Starostę Powiatu Krakowskiego.

• PZU z Kulturą - wycieczka klas 4-8 na Wawel

• 2 października 2023 roku i 18 października 2023 roku uczniowie klas 4-8 w ramach poznawania historii naszego kraju brali udział w wycieczce do kolebki historii i kultury na Wawel oraz

oddali hołd Naczelnikowi Państwa Józefowi Piłsudskiemu.

Celem wyjazdu była edukacja historyczna i kulturalna oraz kształcenie wrażliwości uczniów na potrzebę ochrony dziedzictwa kulturowego i narodowego. Wyjazd przygotuje uczniów do

obchodów 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wycieczka na Wawel odbyła się w ramach realizacji programu "Kulturalna Szkoła" współfinansowanego przez Fundację PZU.

• Wycieczka klasy 7 i 8 na spektakl.

• Uczniowie klasy 7 i 8 z naszej szkoły mieli dzisiaj tj we wtorek 17 października okazję obejrzenia niesamowitego spektaklu pt. „Mały Książę malowany piaskiem”. Nie był to typowy teatr z występującymi na scenie aktorami, ale widowisko, w którym piasek zatąpił wykonawców.

Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem, ponieważ było to ich pierwsze spotkanie z tego typu spektaklem

• I BIEG i MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI

• Szanowni Państwo,

w związku ze zbliżającą się 105. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, pragniemy serdecznie zaprosić Państwa na kolejne (po konkursie fotograficznym) wydarzenie w ramach projektu "Nic nie jest na zawsze", realizowanego przez Stowarzyszenie "Szkolne Wzgórze", działające przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Nowej Górze

I BIEG i MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI

Wszystkie szczegóły znajdują się na plakacie, a regulamin oraz zgoda na udział w załącznikach.

• Hurra już pływam...

• Za nami 5 lekcja. Dzieci radzą sobie doskonale na basenie. Nauka pływania odbywa się dzięki Gminie Krzeszowice i Fundacji Tauron, które współfinansują nasz projekt.

• Konkurs Fotograficzny

• Stowarzyszenie "Szkolne Wzgórze", w ramach projektu "Nic nie jest na zawsze", związanego ze 105. rocznicą odzyskania Niepodległości, ogłasza konkurs fotograficzny "Nowa Góra w obiektywie". Projekt jest współfinansowany przez Burmistrza Gminy Krzeszowice i Starostę Powiatu Krakowskiego.

• Europejski Dzień Języków Obcych

• 27.09 obchodziliśmy w szkole Dzień Języków Obcych. Dzieci stawiły czoła językowym konkurencjom, zarówno indywidualnie, jak i zespołowo, a efekty ich zadania finałowego wciąż można podziwiać w szkolnym holu.

• Europejski Dzień Sportu Szkolnego

• W piątek, 29 września nasza placówka świętowała Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Tego dnia w naszej szkole obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI (Active Lessons Plan), który przygotowała @FundacjaV4Sport w partnerstwie z @AkademiaKrokietaiLamy. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim uczestnikom.

Sami zobaczcie jak dobrze się bawiliśmy!

@EuropejskiDzienSportuSzkolnego

#ESSDPoland #ActiveLessonsPlan #ESSD2023 #BeActive #edukacjawruchu #AKiL#szkolanowagora