• Szkolne Koło Caritas

• Szkolne Koło Caritas przygotowuje paczki z żywnością, zakupioną przez mieszkańców Nowej Góry w naszych sklepach i roznosi je do potrzebujących mieszkańców nowogórskiej parafii.

• Szanowni Czytelnicy!

Jest mi bardzo miło poinformować , że biblioteka szkolna Szkoły Podstawowej  w Nowe Górze przystąpiła do drugiej edycji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwa Edukacji Narodowej. W ramach tego Programu otrzymaliśmy na zakup książek do szkolnej biblioteki oraz  oddziału przedszkolnego kwotę w wysokości 5 tyś.zł. Pozostałe środki przeznaczono na zakup wyposażenia do biblioteki szkolnej oraz przedszkola,  gdzie realizowane są zajęcia biblioteczne. Nasza czytelnia wzbogaciła się o piękny dywanik , na którym nasi mali czytelnicy miło spędzają czas podczas cotygodniowego głośnego czytania. W ofercie biblioteki oprócz  literatury dla dzieci i młodzieży  znalazły się także inne, atrakcyjne  i różnorodne książki dla  nauczycieli i rodziców Liczba zakupionych pozycji to 220    książek i gier edukacyjnych, z których każdy może znaleźć coś dla siebie. Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych nowości. Pamiętajmy o tym, że codzienne czytanie daje nam, dzieciom i dorosłym wiele korzyści :

• Ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole
            • Uczy myślenia, poprawia koncentrację
            • Poszerza wiedzę ogólną
            • Zapewnia emocjonalny rozwój dziecka
            • Zapobiega uzależnieniom od telewizji i komputera
            • Rozwija język, pamięć i wyobraźnię
            • Chroni przed zagrożeniami ze strony masowej kultury
            • Wzmacnia poczucie własnej wartości
            • Uczy wartości moralnych, pomaga w wychowaniu
            • Kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy przez całe życie

Małgorzata Kuczowicz - Bibliotekarz

Rezultatem przedsięwzięć, które zostały podjęte w naszej szkole w ramach wdrażanego projektu, będzie rozbudzenie zainteresowania młodych ludzi czytaniem, które powinno im towarzyszyć także w dorosłym życiu. Informując o tym, chcielibyśmy zachęcić  do podjęcia indywidualnych, codziennych działań prowadzących do uświadomienia dzieciom przyjemności płynącej z czytania. Żyjemy obecnie w świecie zdominowanym przez media, stąd też długotrwała tradycja powszechnego czytania i czerpania z książek pożytków oraz radości została zepchnięta na margines. W dobie komputeryzacji życia i rozwoju cywilizacji telewizja i Internet stały się zarówno dla dzieci jak i młodzieży wartością nadrzędną. Pochłaniają one mnóstwo wolnego czasu i grożą uzależnieniem. Rodzina odgrywa bardzo ważną rolę w kształtowaniu nawyku czytania. To właśnie w domu rodzinnym ma miejsce pierwszy kontakt dziecka z książką. Państwo, jako Rodzice, jesteście osobami, z którymi dzieci identyfikują się najbardziej i ich zachowania są naturalnym odzwierciedleniem Waszych zachowań. Z tego względu rola Rodziców w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych młodego człowieka jest nieoceniona. Wyrobienie nawyku regularnego czytania i sprawienie, aby książki były dla dziecka nieodzownym elementem życia, może się udać tylko dzięki zgodnej współpracy domu rodzinnego i szkoły. Wszyscy pragniemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi.

Szanowni Państwo, pamiętajmy - nie rodzimy się z potrzebą czytania, tę potrzebę nabywamy z biegiem lat. Dzieci, którym od najmłodszych lat czytano i w których zaszczepiono miłość do książek, na pewno sięgają po nie w kolejnych etapach życia. Nawyk kontaktu z książką jest pewnego rodzaju posagiem intelektualnym, który decyduje nie tylko                  o wiedzy dziecka, ale również o jego cechach charakteru, preferowanych wartościach                            i przyjmowanych postawach. O tym musimy pamiętać zarówno my, nauczyciele, jak                            i Państwo - Rodzice.

Nauczyciel Bibliotekarz

• Mistrzostwa gminy w piłce koszykowej chłopców klas 4-6

•

Mistrzostwa Gminy Krzeszowice w piłce koszykowej chłopców klas 4-6 w ramach Igrzysk Dzieci.
            4 miejsce naszej reprezentacji (na 10 drużyn! ) w składzie: Wiktor Kurdziel, Maksymilian Kawala, Alan Ziemba, Dominik Żurek, Paweł Kłosowski, Piotr Flak, Natan Ciepał, Dominik Chojnacki

• Mistrzostwach Gminy Krzeszowice w piłce koszykowej dziewcząt

• Miło nam poinformować, że drużyna dziewcząt z naszej szkoły, w składzie: Zuzanna Czech, Ola Dudek, Emilka Sieczkowska, Emilka Godyń, Nadia Dudek, Dorota Kozak i Julia Rozmus, zajęły 3. miejsce (na 8 drużyn), w Mistrzostwach Gminy Krzeszowice w piłce koszykowej dziewcząt, w kategorii klas 4 - 6, organizowanych w ramach Igrzysk Dzieci.To ogromny sukces naszych uczennic!Dziewczyny! Jesteście niesamowite! WIELKIE GRATULACJE DLA WAS!

• XVII gminny Przegląd Twórczości Plastycznej

• Tematyka tegorocznego, XVII Gminnego Przeglądu Twórczości Plastycznej: „Rok 2022 Rokiem Marii Konopnickiej” - bardzo nam przypadła do gustu, ponieważ Maria Konopnicka jest patronką naszej szkoły. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie 2 klasy - 12 osób, którzy wykonali prace na temat: „Bohaterowie utworów Marii Konopnickiej”. Szczególne gratulacje należą się Antoniemu Dybale i Bartoszowi Piekarczykowi , którzy zdobyli II miejsce. Zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!