Kolejny cykl zajęć na świetlicy w ramach prowadzonej innowacji: "Odkrywanie przez działanie". Dzisiaj trzy doświadczenia:
1. Kohezja.
2. Co się rozpuści?
3. Tęcza w słoiku.
Kolejny cykl zajęć na świetlicy w ramach prowadzonej innowacji: "Odkrywanie przez działanie". Dzisiaj trzy doświadczenia:
1. Kohezja.
2. Co się rozpuści?
3. Tęcza w słoiku.
30 września 2022 roku po raz 16 odbyła się Małopolska Noc Naukowców. Rozbrzmiewa ona nie tylko w naszym województwie, ale w 25 krajach Europy, a ściślej mówiąc w blisko 433 miastach starego kontynentu. To noc pełna wybuchów, dymu, majsterkowania i dobrej zabawy. To Święto Nauki, w którym bierze udział tysiące Europejczyków, Polaków, Małopolan a wśród nich 15 uczniów klasy 5 szkoły podstawowej w Nowej Górze. Nasi uczniowie dołączyli do spotkań organizowanych przez AGH w Krakowie.
Na pytanie -Jak było?, chórem odpowiedzieli: -Mega fajnie!
Światowy Dzień Serca
Oj, działo się dzisiaj w naszej szkole! Z okazji Światowego Dnia Serca, dzieci ze szkolnej świetlicy, przedszkolaki z obu grup i pani bibliotekarka, przygotowali wiele imprez:
1. "Dzień głośnego czytania" z wystawą książek o tematyce serca i tematyce miłosnej.
2. Skoki na skakance dla zdrowego serca
3. Przygotowanie pysznych i zdrowych soków owocowych - "Zdrowie w szklance".
4. Występ przedszkolaków z grupy OA z piosenką - "Narysuj serce czerwone" M.Kluza.
5. Przedstawienie teatralne grupy przedszkolnej 0B - "Serce Misia".
Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły świetnie się dzisiaj bawili.
Wystawa będzie od godziny 11.00 - 12.00 w przedsionku przy wejściu głównym do szkoły.
Zapraszamy !!
Pierwsze zajęcia na świetlicy w ramach innowacji: "Odkrywanie przez działanie" - prowadzonej przez Panią Magdalenę Godyń.
Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie?
Warunkiem udziału w konkursie jest przygotowanie projektu/rysunku maskotki Igrzysk Europejskich Kraków–Małopolska 2023 przez uczestnika w wieku 5–15 lat.
Projekt lub rysunek maskotki powinien być związany z ideą Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 czy olimpizmu, ale także posiadać elementy kojarzące się z miastem i regionem Gospodarzem.
Konkurs trwa do 30 września, do godz. 12.00. Projekt/rysunek powinien zostać przesłany na adres siedziby spółki Igrzyska Europejskie Sp. z o.o lub na maila konkurs@ie2023.pl wraz z wypełnionymi formularzami stanowiącymi załączniki do regulaminu.
Zwycięzca otrzyma nagrodę, na którą składają się:
Organizatorzy przewidują także upominki związane z Igrzyskami Europejskimi 2023 dla pierwszych stu osób, które przyślą swoje prace.
Szczegółowe informacje o przebiegu konkursu znajdują się w regulaminie na stronie ie2023.pl.
Międzynarodowy Dzień Kropki przypada na dzień 15 września, jednak w naszej szkole obchodziliśmy go dzisiaj, 14 września, ponieważ jutro uczniowie klas 5 - 8 wyjeżdżają na wycieczkę do Żarnowca i Bóbrki.
Ta pozornie absurdalna uroczystość, to święto kreatywności, artystycznej inspiracji, talentu i szeroko pojętej fantazji. Krótko mówiąc, to dobra okazja, by urozmaicić szkolną rutynę.
Mało kto wie, jaka jest historia tego święta. Otóż Peter H. Reynolds, amerykański ilustrator i pisarz, w 2003 roku wydał książeczkę dla dzieci pod tytułem: „THE DOT” (ang. „Kropka”). Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki, uwierzyła w swoje możliwości. Kropka jest też więc symbolem odwagi w pokonywaniu trudności.
Nasza szkoła chętnie angażuje się w różne akcje, nie tylko lokalne, ale także i ogólnopolskie. Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy więc od NARODOWEGO CZYTANIA „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, w którym wzięli udział i uczniowie, i nauczyciele.
Powered by aSc EduPage