• Gminne zawody w piłkę ręczną.

• W dniach 28.02.2023 i 01.03.2023 reprezentacje naszej szkoły w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców wzięły udział w gminnych zawodach. Nasi zawodnicy  i zawodniczki walczyli wśród 8 drużyn uczestniczących w turnieju. Ostatecznie chłopcy i dziewczęta zajęli 5 miejsce w gminie.

• Bajka Pana Kleksa - wycieczka klasy 4

• W piątek, 3 marca, uczniowie 4 klasy z naszej szkoły, w towarzystwie czwartoklasistów z Miękini i Filipowic, odwiedzili „Bajkę Pana Kleksa” w Katowicach. Podróżowali m.in. tropem Pana Kleksa, brali udział w eksperymentach naukowych oraz poznali podwodny świat królowej Aby. Oprócz tego mieli okazję sprawdzić swoją sprawność fizyczną na różnych torach przeszkód, a także wykazać się spostrzegawczością i logicznym myśleniem.

Wycieczka bardzo się wszystkim podobała, a integracja z uczniami z okolicznych szkół, okazała się strzałem w dziesiątkę.

• Młodzież zapobiega pożarom - etap gminny

• W gminnym etapie Konkursu Wiedzy Pożarniczej , który odbył się 2 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Krzeszowicach mamy dwóch laureatów!

Lena Foryś - 3 miejsce w kategorii klas 1-4

Kacper Klocek - 2 miejsce w kategorii klas 5-8.

Serdecznie gratulujemy!

• Wieczorek autorski Zb. Cyrana w naszej szkole

• Grono przyjaciół Zosi Mędrali powiększa się z dnia na dzień. W ostatnich dniach dołączyła także do niego nasza szkoła, która w ostatnim czasie zorganizowała dwie duże imprezy. Pierwsza z nich to „Słodka niedziela” czyli kiermasz ciast przygotowanych przez nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Dzięki hojności mieszkańców Nowej Góry i okolicznych miejscowości, udało nam się zebrać kwotę 4133,50 zł. We wtorek, 21 lutego, w budynku naszej szkoły, stowarzyszenie „Na Wzgórzu” oraz Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało „Wieczorek autorski” p. Zbigniewa Cyrana. Dochód ze sprzedaży książek autora i p. Bronisława Rzepeckiego wyniósł 2105 zł. Na spotkaniu działała także słodka kawiarenka, która przyniosła zysk w wysokości 892,50 zł. Dodatkowo Rada Rodziców naszej szkoły wpłaciła 500 zł. W sumie, na konto Małej Wojowniczki Zosi, od naszej szkoły trafiła imponująca kwota 7630 zł❤️ Na spotkaniu obecny był także p. Andrzej Mędrala - dziadek Zosi, który ze wzruszeniem podziękował wszystkim za inicjatywę, otwarte serca i ogromne zaangażowanie. Korzystając z okazji, chcemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, a w szczególności: p. Zbigniewowi Cyranowi i Bronisławowi Rzepeckiemu, p. Leszkowi Kramarzowi za prowadzenie, p. Karolinie Molik - zaprzyjaźnionej z naszą szkołą nauczycielce z SP Filipowice, która zaśpiewała dwie piosenki oraz uczniom naszej szkoły: Z. Kramarz, Z. Czech, W. Sobańskiemu, J. Rozmus i E. Godyń, dziewczynom z koła wokalnego za oprawę muzyczną, O. Juszczykowi za fotorelację i nagrany film, uczniom ze szkolnego koła Caritas, p. Krzysztofowi Mastalerzowi za czytanie fragmentów utworów p. Zbigniewa🌹 .

• Biblioteka szkolna ogłasza konkurs plastyczny

• REGULAMIN  KONKURSU PLASTYCZNEGO

pt. „Wiersze i utwory Jana Brzechwy i Juliana Tuwima”

Organizator:

• Biblioteka Szkolna w Nowej Górze

Cel konkursu:

• popularyzacja działań plastycznych i poszerzenie wiedzy z zakresu różnych technik

plastycznych;

• kształcenie umiejętności posługiwania się środkami komunikacji niewerbalnej;

• rozwijanie kreatywności uczestników konkursu;

• promowanie twórczości Juliana Tuwima i Jana Brzechwy;

• rozwijanie uzdolnień plastycznych;

• promowanie czytelnictwa i biblioteki szkolnej.

Uczestnicy konkursu:

Konkurs przeznaczony jest dla przedszkolaków i uczniów szkoły

Kategorie wiekowe:

• przedszkolaki i uczniowie  klasy  1–2

• uczniowie klas-3-5

• uczniowie klas - 6-8

Warunki uczestnictwa:

• Temat pracy:” Ilustracja wybranego utworu Juliana Tuwima lub Jana Brzechwy”

• Technika pracy dowolna

• Format pracy; A3 lub większy

• Praca powinna być wykonana przez klasę

• Klasa może zgłosić jedną pracę plastyczną

• Praca plastyczna powinna być opisana na odwrocie – tytuł wiersza i nr klasy

• Prace niezgodne z regulaminem nie będą oceniane.

Terminy:

Prace należy dostarczyć do  17 marca 2022 do Pani Anny Kawali lub Małgorzaty Kuczowicz

Ocena prac:

Prace zostaną ocenione przez specjalnie do tego celu powołaną komisję konkursową.

Decyzja komisji konkursowej jest ostateczna.

Autorzy prac nagrodzonych otrzymają dyplomy klasowe i nagrody rzeczowe podczas uroczystości Pierwszego Dnia Wiosny 2023

Prawa organizatorów:

Wszystkie prace biorące udział w konkursie przechodzą na własność organizatora, który sobie zastrzega prawo do ich publikacji.

Prace konkursowe nie podlegają zwrotowi.

Koordynatorzy konkursu: Małgorzata Kuczowicz, Joanna Pałka, Anna Kawala