🎭 Jasełka już za niedługo! 🎭
Czekamy na Was 11 stycznia o godzinie 17.30 w szkole w Nowej Górze!
📄 Szczegóły znajdziecie na dołączonym plakacie. Do zobaczenia! 🎄✨
🎭 Jasełka już za niedługo! 🎭
Czekamy na Was 11 stycznia o godzinie 17.30 w szkole w Nowej Górze!
📄 Szczegóły znajdziecie na dołączonym plakacie. Do zobaczenia! 🎄✨
Dzisiejszy Konkurs Pięknego Czytania po Angielsku zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Zalasiu był ogromnym wyzwaniem dla naszych reprezentantów, uczniów klasy 4- Antoniego Dybała i Mateusza Kurdziela, którzy byli jednymi z najmłodszych uczestników. Chłopcy stanęli jednak na wysokości zadania-nie tylko perfekcyjnie przygotowali swoje teksty, pięknie je zaprezentowali, ale też swoimi strojami przenieśli nas w epokę Ebenezera Scrooge'a–głównego bohatera opowiadania Charlesa Dickensa pt ."Opowieść wigilijna". Gratulujemy chłopcom odwagi i pięknych występów!
Lekcja z Damianem Gorawskim - byłym zawodnikiem klubu sportowego TS WISŁA KRAKÓW oraz reprezentantem Polski w piłce nożnej
13.XII. 2024r
Wielki sukces uczniów z młodszych klas:
W kategorii klas pierwszych
I miejsce Zofia Janicka,
III miejsce Alicja Żychowska
w kategorii klas drugich
I miejsce Amelia Pachytel,
III miejsce Kacper Kopeć
W czwartek 28 listopada odbył sie w naszej szkole drugi etap międzyszkolnych rozgrywek sportowych w ramach kolejnej już edycji Ligi Małych Szkół. Gościliśmy uczniów wraz z opiekunami Szkoła Podstawowa Miękinia, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Filipowicach, Szkoła Podstawowa W Czernej, Szkoła Podstawowa im. Jana Łachuta w Ostrężnicy.
Tym razem uczniowie rywalizowali w turnieju siatkówki oraz próbach sprawnościowych- skoku w dal i skip A z klaśnięciem. Nasza szkoła zajęła I miejsce!
Tradycyjnie, jak co roku pod koniec listopada świętuje się Andrzejki. Zwyczaj ten kojarzy się głównie z wróżbami, przepowiadaniem przyszłości i dobrą zabawą. Z tej okazji przedszkolaki oraz uczniowie klas I-VIII pod opieką nauczycieli uczestniczyli w imprezie andrzejkowej. Był to czas integracji, wspólnych rozmów i zabaw. Były też wspólne gry i zabawy przy muzyce.
Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”
25 listopada uczniowie klas1-3 obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku.
To historia, a jak było u nas?
Najpierw nasi uczniowie przedstawiali swojego misia w formie plastycznej. Były misie rysowane, malowane, wycinane i szyte. Wszystkie wykonane z radością i ochotą zawisły na szkolnym korytarzu. Dzieci były przeszczęśliwe mogąc uczyć się i bawić w towarzystwie ukochanego misia.
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym roku mija 35 lat od tego ważnego wydarzenia. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.
W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.
Miło nam przekazać informację, że do etapu rejonowego
Małopolskiego Konkursu Biologicznego
zakwalifikował się
Jakub Kwaśniewski z klasy 8.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!
Skład drużyny:
Maja Talaga
Dominik Żurek
Natan Ciepał
Oskar Juszczyk(k)
Wieczornica Niepodległościowa w Nowej Górze!
Jednym z priorytetowych zadań Szkoły Podstawowej im.M.Konopnickiej w Nowej Górze jest wychowanie młodzieży w duchu patriotyzmu oraz uroczyste obchodzenie świąt narodowych. Dlatego też, aby uczcić 106. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, 10 listopada, w Szkole Podstawowej w Nowej Górze, uczniowie nowogórskiej szkoły przygotowali dla mieszkańców wsi Wieczornicę Niepodległościową.
Część oficjalną rozpoczęła Dyrektor Szkoły - p. Mariola Woźniak, i prezes Stowarzyszenia Szkolne Wzgórze - p. Sylwia Szczuka witając wszystkich zebranych, a w szczególności gości – uczniów Szkoły Podstawowej w Zedermanie oraz ich opiekunów, z panią Dyrektor Barbarą Kordaszewską oraz prezes Stowarzyszenia - panią Dorotą Mosurek na czele.
W części artystycznej głos oddano najmłodszym uczestnikom uroczystości. Najpierw na scenę wyszły przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3, którzy w krótkim programie artystycznym, pełnym tańca i śpiewu, zaprezentowali za co kochają Polskę. Po nich, swój montaż poetycko - muzyczny przedstawili uczniowie klas 4-8. Nie zabrakło w nim wizyty duchów przeszłości Polski, dramatycznego tańca orła białego, uciekającego przed czarnymi ptakami – zaborcami czy historii powstańców i ich rodzin. Wieczornicę zakończył pokaz akrobatyki na obręczy w wykonaniu uczennic: Emilii Sieczkowskiej i Nadii Dudek oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
Akademię uświetniły dodatkowe atrakcje, takie jak krakowiak w wykonaniu zespołu; Małe Zedermianki czy gra na instrumentach przez uczennice naszej i zedermańskiej szkoły oraz znakomici goście: p. Wojciech Pałka – Sekretarz Województwa Małopolskiego, p. Szymon Strzelichowski – zastępca Burmistrza Gminy Krzeszowice, a także p. Leszek Kramarz - Przewodniczący Rady Miejskiej w Krzeszowicach – Przewodniczący Rady Miejskiej w Krzeszowicach.
Nowogórska Wieczornica Niepodległościowa była finałem projektu pod nazwą Święto Niepodległości. Wspólnota Wartości Narodowych, składającego się z czterech wydarzeń: wykład historyczny, warsztaty, premiera albumu i Wieczornica, współfinansowanego przez Powiat Krakowski.
Wzorowa recytacja utworów patriotycznych, śpiew pieśni legionowych, nastrojowa muzyka, piękna scenografia i autentyczne rekwizyty zachwyciły licznie zgromadzoną publiczność, czego dowodem były gromkie brawa na zakończenie.
Nowogórska Wieczornica Niepodległościowa na stałe wpisała się już w tradycję obchodów Święta Niepodległości nie tylko środowiskowych, ale także gminnych.
10 listopada podczas Wieczornicy Niepodległościowej, która odbyła się w szkole w Nowej Górze, miała miejsce długo wyczekiwana premiera albumu "Nowa Góra w obiektywie". Album cieszył się dużym zainteresowaniem i został bardzo ciepło przyjęty przez uczestników wieczoru. Zawiera on wyjątkowe zdjęcia z ubiegłorocznego konkursu fotograficznego, ukazujące piękno i charakter naszej miejscowości. Wydanie albumu jest częścią projektu Święto Niepodległości: Wspólnota Wartości Narodowych autorstwa stowarzyszenia Szkolne Wzgórze, współfinansowanego przez Powiat Krakowski..
„Szkoła do hymnu” w Nowej Górze!
8 listopada o godzinie 11:11 cała społeczność Szkoły Podstawowej w Nowej Górze wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Wspólne odśpiewanie czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego było pięknym i wzruszającym momentem, w którym uczniowie, nauczyciele oraz wszyscy pracownicy szkoły oddali hołd naszej historii i narodowym wartościom.
Uczniowie naszej szkoły mieli wyjątkową okazję wysłuchać inspirującego wykładu o historii narodowej, który przygotowała Pani Dyrektor Mariola Woźniak – historyk i pasjonatka. Wykład, który odbył się po wspólnym odśpiewaniu hymnu w ramach akcji "Szkoła do hymnu", pozwolił dzieciom i młodzieży lepiej poznać historię i wartości, które budują naszą narodową tożsamość.
Wykład był częścią projektu Stowarzyszenia "Szkolne Wzgórze", Święto Niepodległości: Wspólnota Wartości Narodowych, współfinansowanego przez Powiat Krakowski.
Warsztaty z Grupą Rekonstrukcyjną!
W dniu 7 listopada uczniowie klas 4-8 przenieśli się w czasie, za sprawą rekonstrukcji Grupy Historycznej oraz wsparciu finansowemu Stowarzyszenia „Szkolne Wzgórze”. Było to spotkanie z żywą lekcją historii, upamiętniające wydarzenia od 1863 roku do 1918 roku,. Mogliśmy zapoznać się z „Podpisywaniem Odezwy Rządu Narodowego”, prezentacją broni palnej, czarnoprochowej z pokazem zasad ładowania (rewolwer, karabin), broni siecznej (szabla, kosa), eksponatów z epoki, replik broni, destruktów broni z pobojowisk, oryginalnych kul ołowianych, naczyń .
Prezentacja umundurowania i uzbrojenia z czasu I wojny światowej była niezwykle edukacyjna i wciągająca. Uczniowie z zapałem wcielali się w rolę powstańców, legionistów Józefa Piłsudskiego czując także prawdziwy ciężar plecaków żołnierskich.
Warsztaty były częścią projektu: Święto Niepodległości. Wspólnota Wartości Narodowych, autorstwa Stowarzyszenia Szkolne Wzgórza, współfinansowanego przez Powiat Krakowski.
Powered by aSc EduPage