• Ogólnopolski Turniej wiedzy pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

• Gratulacje dla reprezentantów szkoły podstawowej w Nowej Górze, którzy wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej na etapie gminnym w Krzeszowicach! Oto wyniki:

Kategoria 1-4:

II miejsce: Lena Foryś

III miejsce: Dawid Kawala

Kategoria 5-8:

IV miejsce: Dominik Chojnacki

VI miejsce: Kacper Klocek

• Wyróżnienie w konkursie fotograficznym

• Z wielką radością informujemy, że nasz utalentowany uczeń klasy 7, Antoni Jaros, uczeń klasy 7 naszej szkoły został wyróżniony w Małopolskim Konkursie Fotograficznym pt. "Kwiaty Biało-Czerwone", który odbył się w poprzednim semestrze.

Antoni nie tylko wykazał się niezwykłą pasją do fotografii, ale również zdołał uchwycić piękno kwiatów biało-czerwonych w sposób, który zaimponował jury konkursu. Jego praca została doceniona w konkurencji wielu utalentowanych uczestników, co stanowi wyjątkowe wyróżnienie.

Gratulujemy Antoniemu i dziękujemy za reprezentowanie z sukcesem naszej szkoły w tym konkursie. To z pewnością inspiracja dla innych uczniów, by rozwijać swoje pasje i dążyć do osiągania doskonałości w różnych dziedzinach. Życzymy kolejnych sukcesów w przyszłości!

• "Bezpieczne Ferie"

• Występ Kółka Teatralnego klas 1-3 i klasy 4, który odbył się w piątek przed feriami w naszej szkole.

W trakcie występu dzieci przekazały ważne przesłanie o zachowaniu bezpieczeństwa podczas zimowych szaleństw.

Życzymy wszystkim wspaniałych, bezpiecznych ferii zimowych, pełnych radości, odpoczynku i niezapomnianych chwil!

• Hurra już pływam...

• Za nami już 17. wyjazd na basen w ramach naszego projektu! To wielka radość dla dzieci z Nowej Góry a to wszystko dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia "Szkolne Wzgórze", wsparciu Gminy Krzeszowice i Fundacji Tauron.

• Gminne zawody w koszykówce w ramach Igrzysk Dzieci

• W dniu 01.02.2024 reprezentacje naszej szkoły w piłce koszykowej dziewcząt i chłopców wzięły udział gminnych zawodach w Krzeszowicach w ramach Igrzysk Dzieci. Po 5 wygranych meczach dziewczęta ostatecznie zdobyły 1 miejsce!!!

Skład zwycięskiej drużyny :

Dorota Kozak, Emilia Godyń,

Nadia Dudek, Lena Osuszek, Łucja Kot, Zofia Kozak, Maja Talaga.

Chłopcy zakończyli rozgrywki na etapie grupy.

• Święto Babci i Dziadka w Nowej Górze

• 24 stycznia w naszej szkole odbyło się magiczne wydarzenie, które na zawsze pozostanie w naszych sercach! Z okazji Dnia Babci i Dziadka gościliśmy niezwykłych bohaterów - naszych ukochanych dziadków! 👵🧓Dzieci z obu grup przedszkolnych, uczniowie z klas 1-3, dzieci uczęszczające na świetlicę, utalentowana akordeonistka z klasy 6 oraz kółko teatralne przygotowały dla swoich kochanych dziadków i babć niesamowity występ! To był prawdziwy pokaz talentów i uczucia, który z pewnością na długo zostanie w pamięci naszych seniorów.Nie tylko najmłodsi włożyli serce w to wydarzenie! Dumni jesteśmy z zaangażowania uczniów z klas 6-8, szkolnego koła Caritas, którzy bardzo wspierali nauczycieli przy organizacji tego wydarzenia.A to jeszcze nie koniec! Rodzice naszych uczniów zadbali o słodki poczęstunek dla gości i wykonawców. 🍰 Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania i uczestniczyli w tym niezwykłym dniu! 🙌❤️ Razem stworzyliśmy wspomnienia, które będą nas otaczać na co dzień. Cieszmy się razem tą wyjątkową więzią pokoleń!

• Wyjazd na koncert STRAUSS na karnawale.

• Wyjątkowy wyjazd uczniów z Nowej Góry ze Stowarzyszeniem "Szkolne Wzgórze"

Z dumą dzielimy się wrażeniami z niezapomnianego koncertu "20 lat Speaking Concerts - STRAUSS na Karnawale", który stał się kulminacyjnym punktem naszego niedzielnego (21.01.2024 r.) wyjazdu z Nowej Góry.

Johann Strauss, nazywany "królem walca", ożył na scenie dzięki genialnym interpretacjom Marcina Sompolińskiego, który nie tylko poprowadził orkiestrę z gracją, ale także dostarczył fascynującego wykładu, rzucając światło na tajemnice życia tego niezwykłego kompozytora.

Natalia Rubiś i Rafał Bartmiński, utalentowani soliści, zaserwowali nam muzyczną ucztę, wnosząc do koncertu nutę emocji i piękna.

Dziękujemy Stowarzyszeniu "Szkolne Wzgórze" za organizację tego wyjątkowego wyjazdu, który odbył się w ramach konkursu dotacyjnego „PZU z Kulturą 2023”. Projekt „Kulturalna Szkoła” jest współfinasowany przez Fundację PZU. To było nie tylko podróż przez świat muzyki, ale także szansa na rozwijanie pasji i otwieranie się na sztukę.

Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego magicznego wieczoru, który z pewnością na długo pozostanie w naszych sercach!

• Hurra już pływam - 15 lekcja

• Za nami 15. wyjazd na basen zorganizowany w ramach projektu "Hurra już pływam..." dla uczniów klas 0-6. Dzieci doskonalą swoje umiejętności pływackie pod czujnym okiem instruktorów. Wspaniała atmosfera sprzyjała nauce, a radosne okrzyki młodych pływaków dodają energii całemu wydarzeniu.

Projekt jest współfinansowany przez Gmina Krzeszowice oraz Fundację Tauron, co pozwala na regularne organizowanie zajęć na basenie. Dzięki zaangażowaniu lokalnych władz i Fundacji Tauron, dzieci nie tylko uczą się pływać, ale także rozwijają zdolności związane z bezpieczeństwem na wodzie.

• Zuzanna Czech - 3 miejsce w Olimpiadzie Zdrowia PCK

• 12 stycznia, miała miejsce rywalizacja na rejonowym etapie Olimpiady Zdrowia Polskiego Czerwonego Krzyża. Młodzi uczestnicy z różnych zakątków powiatu krakowskiego zmierzyli się z pytaniami związanymi ze zdrowym stylem życia. Naszym reprezentantem, wyłonionym w trakcie etapu szkolnego, okazała się być Zuzanna Czech, uczennica klasy siódmej. Z dumą informujemy, że Zuzanna zajęła zaszczytne trzecie miejsce. Serdecznie gratulujemy jej sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć w przyszłych wyzwaniach.